18 edycja odbyła się w terminie 21-23 lutego 2024 roku w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Tematem przewodnim wydarzenia była "Optymalizacja i oszczędność energii na drodze do przemysłu 4.0”. W obliczu dynamicznego rozwoju przemysłu, zrównoważonego postępu oraz wzrostu kosztów energii temat ten stał się kluczowy dla sektora przemysłu lakierniczego.
Po 4 letniej przerwie, wydarzenie zgromadziło 526 uczestników z 213 podmiotówgospodarczych.
Do grona odbiorców materiałów i komponentów lakierniczych dołączyło 213 osób z 120 firm, co spotkało się z dużym uznaniem z strony wystawców, dla których obecność potencjalnych klientów warunkuje pomyślność wydarzenia.
Nieodłącznym elementem wydarzenia jest strefa wystawców, do której dołączyło 56 firm oferujących najnowsze rozwiązania i produkty.
Trzy dni pełne intensywnych dyskusji, prezentacji i wymiany doświadczeń dostarczyły uczestnikom nie tylko nowej wiedzy, ale także praktycznych wskazówek, jak zoptymalizować procesy w zakresie lakierowania przemysłowego.
Do grona 31 Prelegentów dołączyli:
Wojciech Wilczek z firmy Wagner-Service z tematem: "FlowSense – premiera rewolucyjnej technologii firmy Wagner w zakresie pomiaru i kontroli wydatku farby proszkowej w perspektywie Przemysłu 4.0"
Andreas Orre z firmy Hangon z tematem: "Czy Twoja linia lakiernicza może stać się bardziej zrównoważona i rentowna? Tak, może!"
Jędrzej Kowalczyk z firmy Fanuc z tematem: "Nowoczesne technologie i robotyzacja produkcji w parze z systemami analizy danych – remedium na wyzwania współczesnego przemysłu"
Jerzy Kozłowski z firmy GSI SLV z tematem: "Jak przekonać potencjalnego klienta o swojej zdolności do prawidłowego wykonania prac antykorozyjnych?"
Krystian Kowalski z firmy Haug Chemie z tematem: "Kiedy warto zastosować technologie niskotemperaturowe?"
Paweł Mastalerz z firmy IGP Pulvertechnik z tematem: "Nowe oblicze energetyczne farb proszkowych – IGP-DURA®one"
Brian E. Larsen z firmy AABO z tematem: "Innowacyjny i zrównoważony sposób myślenia o lakierni przyszłości"
Rafał Kretkiewicz z firmy Chemetall z tematem: "Technologia VIANT - nowy sposób na ochronę korozyjną"
Jędrzej Pozorski z firmy Wagner-Service z tematem: "Dostosowanie automatyzacji i robotyzacji do zmieniających się potrzeb klientów w erze Przemysłu 4.0. Case study"
Dr Agnieszka Królikowska z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów z tematem: "Wpływ jakości powłok cynkowych zanurzeniowych i przygotowania ich powierzchni przed pokrywaniem ciekłymi i proszkowymi powłokami malarskimi na trwałość zabezpieczenia"
Rafał Kosałka z firmy Tiger z tematem: "Co wpływa na wydajność farby proszkowej i jej koszt w procesie aplikacji? Jak stosować niskotemperaturowe farby proszkowe?"
Barbara Bidzińska z firmy Eurotom z tematem: "Kontrola jakości i efektywność procesów malowania w erze przemysłu 4.0"
Grzegorz Wojciechowski z firmy Novol z tematem: "Jakie aspekty napędzają koszty w lakierni?"
Stanislav Sulla z firmy Konica Minolta z tematem: "Efektywne zarządzanie barwą w codziennej praktyce"
Sebastian Gęsior z firmy Multifarb z tematem: "Farby proszkowe - przyszłość jest dzisiaj."
Paweł Marciniec z firmy Kairos z tematem: "10x mniejsze zużycie energii w procesie przygotowania powierzchni - opisy przypadków"
Marcin Chmielewski z firmy PPG z tematem: "Energooszczędne systemy PPG w branży transportu komercyjnego i lekkich powłok przemysłowych. Analiza korzyści i kalkulator oszczędności"
Frank Brunning z firmy Emptmeyer z tematem: "Oszczędność materiału przy użyciu optymalnych haków lakierniczych"
Michał Mikołajczyk z firmy Axalta z tematem: "Dwupowłokowe rozwiązania antykorozyjne w Axalta Coating Systems"
Tomasz Bednarek z firmy Dupont z tematem: "Jak zoptymalizować zużycie odzieży lakierników?"
Krzysztof Siuda z firmy Merazet z tematem: "Coatmaster – urządzenia do bezdotykowego pomiaru powłok proszkowych przed polimeryzacją"
Zygmunt Dyks z firmy Eko-Color z tematem: "Farby proszkowe niskotemperaturowe - innowacyjne rozwiązania w powłokach ochronnych"
Grzegorz Sławek z firmy Henkel z tematem: "Automatyzacja procesów przygotowania powierzchni"
Piotr Szulc z firmy ITA z tematem: "Redukcja kosztów i stabilizacja procesu pokrywania poprzez bieżący i zautomatyzowany pomiar grubości powłok"
Paweł Poreda z firmy Sciteex z tematem: "Automatyzacja śrutowania i szlifowania – nowe trendy"
Andrzej Jelonek z stowarzyszenia Qualipol z tematem: "Wyzwania przyszłości w branży powłok ochronnych"
Jacek Hubert Grzech z firmy Eurowater z tematem: "Produkcja wody demi, zamykanie obiegów płuczek z wodą demi, filtracja kąpieli, usuwanie metali ciężkich ze ścieków"
Przemysław Ramult z firmy Elhus z tematem: "Jak tworzymy zoptymalizowane i ekonomiczne procesy chemiczne wpisujące się w zrównoważony rozwój przemysłu?"
Alessio Carlotto z firmy ST Powder z tematem: "Farby proszkowe które są naprawdę cool"
Sylwester Tkacz z firmy Blastron z tematem: "Lakierowanie i śrutowanie pod pełną kontrolą - Prezentacja rozwiązań dla lakierni – z redukcją emisji LZO, oraz śrutowni z zastosowaniem systemów sterowania i nadzoru w zgodzie z technologią „Przemysł 4.0” ukierunkowanych na kontrolę kosztów eksploatacji, wydajności pracy na stanowiskach, oraz optymalizację procesu produkcyjnego"
Cieszymy się, że nasze sympozjum przyczyniło się do rozwoju kompetencji uczestników i tworzenia długofalowych relacji między przedstawicielami różnych branż i już teraz zapraszamy na kolejną, 19-tą edycję w 2025 roku.
Szczegóły już wkrótce, zapraszamy do śledzenia aktualności.